İçeriğe git

Yeni makinem

Mey639mey

Recommended Posts

Uzun bir zamandır almak istediğim makineyi aldım d7200 . ama fotoğrafçılığa yeni başladım. 18-140mm lens var üzerinde . yeni başlayan biri olarak neler önerirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. Yeni başlayan biri olarak çok güzel bir makina ve lens ile başlıyorsunuz.

Herşeyden önce fotoğraf paylaşım sitelerine üye olun oradaki fotoğrafları inceleyin. Kaç iso kaç diyafram ile çekilmiş onlara bakın. Makinanızın ilk olarak kısa bir süre olmak şartı ile auto modunda çekin ve fotoğraf bilgilerine iyi bakın hangi ortamda hangi değerlerde çekiyor gibi. Daha sonra bu değerleri ve değerlerin ne anlama geldiğini öğrendikten sonra A S P modlarına yavaş yavaş giriş yapın. İlk olarak çok iyi fotoğraf çekemeyeceksiniz bu sizin ilginizi kırmasın herkes aynı yollardan geçiyor sonuçta ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok tşk ederim verdiğiniz faydalı bilgiler için. Ben hiç çekilen resimlerin bilgilerine bakmayı hiç düşünmemiştim. Tekrardan tşk ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rica ederim. Flickr, 500px gibi sitelerde çoğu fotoğrafın bilgilerine ulaşabilirsin. Oralara bakmanı fotoğrafçıların takip etmeni öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.